Moje zahrada – 3D verze 2009

Již třetí verze oblíbeného počítačového programu Moje zahrada – 3D je uživatelsky jednoduchý projektant zahrad, redaktor krajiny a staveb, ilustrovaná encyklopedie rostlin, užitečný zahradník i poradce.

 

Do programu již tradičně patří:

- encyklopedie rostlin

- kalendář péče

- filtr chorob

- foto-návrhář

- botanická hra

- zobrazení růstu po letech

- předdefinované skupiny staveb

- manuál v elektronické podobě

...


Od minulé verze je program graficky vylepšen a doplněn:

- Růže – samostatný list encyklopedie

- Editor zdrojů

- Editor profilů

- Editor sezónních fotografií

- Editor schodiště, plotů, dláždění

- Editor plotů

- Zdvihnutý povrch

- Kreslící prvky, šipky

- Vytvoření 3D modelů

- Import 3D modelů

- Opěrné stěny

- záznam videa

- Výpočet – projektová kalkulačka

- Videokurz o práci s programem

 

Vytvořte si projekt vaší zahrady podle vašich představ. Začněte od plotu, přes rybníček, cesty, dům, garáž, auto, až po květinové záhonky s nejrůznějšími barvami a druhy. Program umožní i umístění osvětlení a zobrazení zahrady ve dne i v noci.
 

Encyklopedie

Obsahuje 9 000 rostlin z minulé verze programu a je doplněna novými druhy do 15 000 kusů rostlin, které je možné dále filtrovat. U každé rostliny je jedno nebo více barevných zobrazení, latinský nebo český název (německý, anglický název rostliny - Odborné informace), silueta rostliny, barevný diagram ročních období, informace o rostlinném typu, zálivce, potřebném osvětlení, typu půdy, životnosti, přirozeném místě výskytu, …


Růže

Záložka pro milovníky růží. Tato záložka je aktivní pouze při výběru rostliny  růže. Tady se můžete podívat na informace o růžích.

Seznam ocenění
Obsahuje seznam ocenění, získaných rostlinou, a také informace místě a roce konání výstavy nebo název společenství, kde bylo ocenění získáno.

Původ rostliny
Informace o rodičích rostliny po mužské a ženské linii. Pokud jsou rodiče rostliny známy a je v Encyklopedii rostlin, tak informace o nich je představena jejich zobrazením a názvem druhu.

Doplnění rostlin

Vypěstovali jste speciální rostlinu nebo
jste nenašli některý druh v encyklopedii?
Doplňte databázi rostlin z vlastních zdrojů
(vlastní snímky, informace) Editor
datových bank.

 

Filtr Rostliny

Umožní výběr rostlin podle 25 parametrů. Symboly v tomto okně reprezentují výběrová kritéria. Můžete udělat komplexní dotaz, například „rostliny kvetoucí
žlutě a v květnu?“

 

Filtr Choroby

Zobrazuje seznam možných nemocí, které mohou ovlivnit jednotlivé rostliny. Ve filtru jsou informace o symptomech a prevenci dané choroby.

 

Stavby

Vytvořte realistický pohled na dům. Můžete použít přednavržené budovy a struktury ze seznamu nebo konstruovat váš vlastní dům a vložit jej do projektu zahrady.

Encyklopedie - 15 000 rostlin

Celkem 26 000 zobrazení
150 animovaných vyobrazení péče o rostliny

70 typů zahradnického nářadí
Možnost vidět zahradu v různých obdobích
3D virtuální cesty po zahradě
Více než 1 000 3D objektů

Více než 200 chorob rostlin a 540 vyobrazení

Úchvatné 3D procházky
Vlastní aktualizace vaší rostlinné databáze

Názvy rostlin česky, latinsky, německy, anglicky

 

Kalendář péče

Obsahuje informace o tom, jak pečovat o vybranou rostlinu podle jednotlivých
měsíců. Pokud lze rostlinu pěstovat jako venkovní a jako pokojovou, list je rozdělen a je uvedena péče v obou variantách. Kliknutím na některý ze symbolů přejdete do Péče, kde má většina operací animaci, jenž zobrazuje jak si počínat.

 

3D zobrazení

3D zobrazení umožňuje vidět zahradu v různých časových obdobích, takže se můžete zahradou projít např. v květnu, kdy začíná kvést, nebo v listopadu, kdy již opadlo listí, nebo jak bude vaše zahrada vypadat za 1, 2, 5, 7, ... let.

 

Krajina

Je vaše zahrada na kopci? Pomocí tohoto režimu vytvořte dokonalou kopii povrchu vaší zahrady. Můžete navrhovat alpskou zahradu, svislé zdi a další nejrůznější struktury.

 

Editor šablon

Editor šablon umožňuje i stejné postupy, jako Plánovač programu, kromě umístění objektů Kamera, Podklad projektu, a také Měření.

Vyberte libovolný objekt, například kámen, a umístěte ho do pole editace. Po umístění vzniknou opakující se, barevné, poloprůzračné sloupce objektu. Jejich množství a pravidla umístění v poli editace závisí na výběru typu šablony.

 

Editor zdrojů

To je pomocný, samostatně pracující program. Je určen k editaci existujících a přidání nových fotografií, trojrozměrných modelů, textur, materiálů, tvarů aprofilů v knihovně základního programu.

Složení Editoru zdrojů

- Knihovna fotografií a textur,

- Editor sezónních fotografií a textur,

- Stránka rostliny,

- Editor plotu,

- Editor dekorací,

- Editor profilů,

- Editor schodiště,

- Editor legendy.

Projektová kalkulačka

Souhrnná tabulka s plným seznamem všech objektů a aktuálního projektu a výpočtu celkové ceny celého projektu. Výchozí data k výpočtu se získávají z funkce Cena každého objektu projektu. Tabulku lze vytisknout nebo exportovat ve formátu XLS nebo CSV.

 

Foto-návrhář

Máte fotografii vašeho domu a vaší zahrady? Použijte ji a doplňte o nové rostliny, které chcete pěstovat.

 

Botanická hra

Ověřte si své botanické znalosti, a to dvěma způsoby - podle názvu nebo podle obrázku.

Minimální požadavky na systém:

procesor Pentium 4 (2GHz a výše),

volné místo na pevném disku – 10 GB,

operační paměť 512 MB – doporučená 1 GB nebo více,

videokarta s 3D zrychlovačem 128 MB RAM, ovladač s podporou OpenGL, pro posunutou 3D grafiku je potřebná podpora OpenGL 2.0 ze strany videokarty a ovladače),

monitor s nastaveným režimem 1024x768 16 mil. barev (24 nebo 32 bitů na barvu), normální písmo,
Windows
XP, Windows Vista, Microsoft Internet Explorer 5.01 nebo vyšší,

DVD-ROM Drive

 

Objednejte si u nás       Cena: 1.199,- Kč     akce 850,-

 

 

 

 

| Moje zahrada 3D v. 2009 | Moje zahrada 3D v. 2005 | Architekt Vašeho bydlení 3D v. 8 | Architekt Vašeho bydlení 3D v. 10 |

| Zpívej a uč se anglicky | Konstruktér kreslených filmů: Noví Brémští | Gromada | Horda: Severní vítr | Světluška - bajky La Fontaina | Brouček Ozzy- bajka La Fontaina | Eskymák NUK |