Moje zahrada - 3D v. 2009

Již třetí verze oblíbeného počítačového programu Moje zahrada – 3D je uživatelsky jednoduchý projektant zahrad, redaktor krajiny a staveb, ilustrovaná encyklopedie rostlin, užitečný zahradník i poradce.

Do programu již tradičně patří:

Encyklopedie rostlin

Kalendář péče

Filtr chorob

Foto-návrhář

Botanická hra

Zobrazení růstu po letech

Předdefinované skupiny staveb

Manuál v elektronické podobě

Od minulé verze je program graficky vylepšen a doplněn:

Růže – samostatný list encyklopedie

Editor zdrojů

Editor profilů

Editor sezónních fotografií

Editor schodiště, plotů, dláždění

Editor plotů

Zdvihnutý povrch

Kreslící prvky, šipky

Vytvoření 3D modelů

Import 3D modelů

Opěrné stěny

Záznam videa

Výpočet – projektová kalkulačka

Videokurz o práci s programem

Encyklopedie - 15 000 rostlin

Celkem 26 000 zobrazení

150 animovaných vyobrazení péče o rostliny

70 typů zahradnického nářadí

Možnost vidět zahradu v různých obdobích

3D virtuální cesty po zahradě

Více než 1 000 3D objektů

Více než 200 chorob rostlin a 540 vyobrazení

Úchvatné 3D procházky

Vlastní aktualizace vaší rostlinné databáze

Názvy rostlin česky, latinsky, německy, anglicky

Vytvořte si projekt vaší zahrady podle vašich představ. Začněte od plotu, přes rybníček, cesty, dům, garáž, auto, až po květinové záhonky s nejrůznějšími barvami a druhy. Program umožní i umístění osvětlení a zobrazení zahrady ve dne i v noci.

Encyklopedie

Obsahuje 9 000 rostlin z minulé verze programu a je doplněna novými druhy do 15 000 kusů rostlin, které je možné dále filtrovat. U každé rostliny je jedno nebo více barevných zobrazení, latinský nebo český název (německý, anglický název rostliny - Odborné informace), silueta rostliny, barevný diagram ročních období, informace o rostlinném typu, zálivce, potřebném osvětlení, typu půdy, životnosti, přirozeném místě výskytu.

Kalendář akcí

Obsahuje informace o tom, jak pečovat o vybranou rostlinu podle jednotlivých měsíců. Pokud lze rostlinu pěstovat jako venkovní a jako pokojovou, list je rozdělen a je uvedena péče v obou variantách.
Kliknutím na některý ze symbolů přejdete do Péče, kde má většina operací animaci, jenž zobrazuje jak si počínat.
 

3D zobrazení

3D zobrazení umožňuje vidět zahradu v různých časových obdobích, takže se můžete zahradou projít např. v květnu, kdy začíná kvést, nebo v listopadu, kdy již opadlo listí, nebo jak bude vaše zahrada vypadat za 1, 2, 5, 7, ... let.

Projektová kalkulačka

Souhrnná tabulka s plným seznamem všech objektů a aktuálního projektu a výpočtu celkové ceny celého projektu. Výchozí data k výpočtu se získávají z funkce Cena každého objektu projektu. Tabulku lze vytisknout nebo exportovat ve formátu XLS nebo CSV.

Krajina

Je vaše zahrada na kopci? Pomocí tohoto režimu vytvořte dokonalou kopii povrchu vaší zahrady. Můžete navrhovat alpskou zahradu, svislé zdi a další nejrůznější struktury.

Editor šablon

Editor šablon umožňuje i stejné postupy, jako Plánovač programu, kromě umístění objektů Kamera, Podklad projektu, a také Měření.
Vyberte libovolný objekt, například kámen, a umístěte ho do pole editace. Po umístění vzniknou opakující se, barevné, poloprůzračné sloupce objektu. Jejich množství a pravidla umístění v poli editace závisí na výběru typu šablony.

Růže

Záložka pro milovníky růží. Tato záložka je aktivní pouze při výběru rostliny růže. Tady se můžete podívat na informace o růžích.
Seznam ocenění
Obsahuje seznam ocenění, získaných rostlinou, a také informace místě a roce konání výstavy nebo název společenství, kde bylo ocenění získáno.
Původ rostliny
Informace o rodičích rostliny po mužské a ženské linii. Pokud jsou rodiče rostliny známy a je v Encyklopedii rostlin, tak informace o nich je představena jejich zobrazením a názvem druhu.

Editor zdrojů

To je pomocný, samostatně pracující program. Je určen k editaci existujících a přidání nových fotografií, trojrozměrných modelů, textur, materiálů, tvarů aprofilů v knihovně základního programu.
Složení Editoru zdrojů:
Knihovna fotografií a textur
Editor sezónních fotografií a textur
Stránka rostliny
Editor plotu
Editor dekorací
Editor profilů
Editor schodiště
Editor legendy

Doplnění rostlin

Vypěstovali jste speciální rostlinu nebo jste nenašli některý druh v encyklopedii?
Doplňte databázi rostlin z vlastních zdrojů (vlastní snímky, informace) Editor datových bank.

Filtr Rostliny

Umožní výběr rostlin podle 25 parametrů. Symboly v tomto okně reprezentují výběrová kritéria. Můžete udělat komplexní dotaz, například „rostliny kvetoucí žlutě a v květnu?“

Foto-návrhář

Máte fotografii vašeho domu a vaší zahrady? Použijte ji a doplňte o nové rostliny, které chcete pěstovat.

Botanická zahrada

Ověřte si své botanické znalosti, a to dvěma způsoby - podle názvu nebo podle obrázku.

Filtr Choroby

Zobrazuje seznam možných nemocí, které mohou ovlivnit jednotlivé rostliny. Ve filtru jsou informace o symptomech a prevenci dané choroby.

Stavby

Vytvořte realistický pohled na dům. Můžete použít přednavržené budovy a struktury ze seznamu nebo konstruovat váš vlastní dům a vložit jej do projektu zahrady.

Minimální požadavky na systém

procesor Pentium 4 (2GHz a výše), volné místo na pevném disku – 10 GB,operační paměť 512 MB – doporučená 1 GB nebo více, videokarta s 3D zrychlovačem 128 MB RAM, ovladač s podporou OpenGL, pro posunutou 3D grafiku je potřebná podpora OpenGL 2.0 ze strany videokarty a ovladače), monitor s nastaveným režimem 1024x768 16 mil. barev (24 nebo 32 bitů na barvu), normální písmo, Windows XP, Windows Vista, Microsoft Internet Explorer 5.01 nebo vyšší, DVD-ROM Drive

Objednejte za akční cenu

Cena: 1 199 Kč
Akce: 850 Kč